• Společnost pro prevenci z.s.

Akupresurní lehátko

Akupresurní lehátko příznivě ovlivňuje tlakovou stimulací meridiány močového měchýře a meridián řídící. Meridián řídící neboli dráha početí - ovlivňuje chod celého organismu. Stimulace postupuje přes kostrč ovlivňuje i SI skloubení. Meridián má čtyři větve. Jedna sestupuje přes kostrč do páteře a postupuje ve směru šíje přes ramena do mozku. Pak klesá středem čela pod nosní přepážku k horním řezákům. Druhá větev jde z podbřišku do vnějších pohlavních orgánů, odtud ke kostrči a zde se spojuje s dráhami ledvin a močového měchýře. Třetí rameno jde z podbřišku přes pupek a srdce do hrdla a prochází dolní čelistí, obtáčí rty a od nich stoupá dvěmi větvemi vzhůru pod oči. Čtvrtá větev začíná spolu s dráhou močového měchýře u vnitřních koutů očí a od nich stoupá ve dvou ramenech přes čelo na temeno, kde se spojují a vnikají do mozku. Pak klesají středem šije a mezi lopatkami do ledvin.

Poruchy dráhy jsou fyzické a psychické. Nervové poruchy bolesti v podbřišku, hemeroidy, pomočování, nebo zadržování moči, suchost v hrdle. Neplodnost, svalové křeče, ztuhlost svalů, zácpa a sexuální poruchy.

Psychické poruchy: nejasné myšlení, neschopnost uskutečnit životní plány, nesmělost, bázlivost Meridián močového měchýře: Je to nejdelší dráha jdoucí od očí přes čelo do temene, ucha a mozku. Odtud přes šíji do ramen. Vnitřní rameno kopíruje páteř až ke kostrči. V oblasti pasu má spojnici do ledvin a močového měchýře. Pak pokračuje přes sedací svaly do stehen a podkolení jamky, přes lýtkové svaly a bočně přes kotníky a vnější strany pat a hran chodidel do nehtu malíků.

Fyzické poruchy: Bolesti hlavy bolesti šíje, bolest páteře, bolesti sedacích svalů, kotníků a pat.. Vznik hemeroidů, obtíže s močením, zvětšení prostaty, bolesti kloubů, vypadávání vlasů, kazivost zubů. Nepružnost šlach, pocity chladu v dolních končetinách.

Pomocí tlakové stimulace denně 5 až 10 minut se dráhy a stav organizmu zlepší.

MUDr.Věra Adamcová, gynekologie, homeopatie,
Pod Strání 406/4, Hradec Králové, Třebeš
tel. +420 495 263 710